2017 m. sausio 26 d., ketvirtadienis

Travel manija (Įspūdžiai iš Tailando (Impressive Thailand))

ĮSPŪDINGAS TAILANDAS

      Tailande atostogavau Krabi kurorte ir grįžau sausio 24 d. .Tailandas nuo Lietuvos nutolęs apie 13 000 km. Žemėlapyje matosi jo geografinė padėtis, kokios šalys yra jo kaimynės ir kokios jūros skalauja Tailando krantus.
                                                                   
Vaizdo rezultatas pagal užklausą „asia map“


Kaip ir į visas pastarųjų metų keliones, taip ir į Tailandą, vykau su lenkų turizmo firma ITAKA. Ji skraidina kelionių mėgėjus įspūdingo dydžio aerobusais, talpinančiais 345 žmones. Skrydis Varšuva - Krabi (Tailandas) trunka apie 11 val. Laiko skirtumas  - 5 val  (jei Lietuvoje vidurnaktis, tai Krabi- 5 val. ryto)  Iš žemėlapio matyti, kokį kelią reikėjo įveikti ir virš kiek šalių skristi


Ne mažiau įspūdingas šio lėktuvo vidus





Apsigyvenome 4* viešbutyje Krabi La Playa Resort., kuris išsidėstęs gražiame, v ešliame sode.

                                                                             

               Nors pagrindinis įėjimas į  viešbutį yra Thai stiliaus, bet viešbutis yra pakankamai modernus                                                                  
                                                                           
  

                       Sodas yra pakankamai didelis, daugelis medžių yra aukštesni nei pastatai. Žvilgsnį patraukia įvairių atspalvių, formų, aukščio, žiedų spalvos ir t.t. augalai.                                                        
                                                                             


Dešiniame kampe matosi palmės, kurių kamienai primena buteliukus.
                                                                       
Štai jos visame savo gražume.

Taip skleidžiasi taip vadinamo rojaus paukščio žiedas.

Iš šių gėlių suformuotomis puokštėmis dekoruojamas viešbučio interjeras



Įspūdingo dydžio ir grožio ši palmė

Augalai ne tik gražūs, bet ir kartais atrodo keistoki, Štai šis medis išsiskiria tuo, kad ant jo kamieno auga kiti augalai - vieni "kojom aukštyn", kiti "galva  žemyn".

                      Kad ir koks bebūtų gražus viešbutį supantis sodas, jame visų 10 kelionės dienų neišsėdėsi. Pirmiausia viliote viliojo Phi-Phi salos (tariasi Pi-Pi), kurios yra išsidėsčiusios į pietus nuo Krabi. Be to, plaukiant į jas pakeliui yra daug kitų salų - visai mažų, bet išsiskiriančių baltu smulkiu smėliu, krištolo skaidrumo vandeniu, gausybe žuvų ir koralų. Štai jos:



Saloje augantis miškelis ne paprastas, o nacionalinis parkas su unikalaia augmenija




Po neilgo sustojimo šiose salose tęsėme kelionę Phi-Phi salų, kurių yra trys, link


Apatinėje nuotraukoje Phi-Phi salos. Jų skiriamasis bruožas - vandens spalva. Palyginkite vandens spalvą atviroje jūroje (beje jos pavadinimas - Andamanų jūra) su vandens spalva salose.
Deja, skiriasi ne tik vandens spalva, bet ir cunamio bangos, kuri 2004 m. nusiaubė šias salas, jėga (žiūrėti: https://www.youtube.com/watch?v=3isAPKBvJws ). Bangos siekė 8 m aukštį (https://www.youtube.com/watch?v=Im-kpfWFrIU ), tuo tarpu Krabi kurorte jos neviršijo  3 m. Phi - Phi salose žuvo viskas, kas gyva.



Manau čia nereikia komentarų









Taip atrodo salų augmenija, kiekvienoje saloje šiek tiek skirtinga
Ar matėte kada nors medžius su tokiomis šaknimis?




Taip atrodo trečioje saloje augančios palmės- aukštos, tiesios, kaip žvakės. Tai vienintelė iš trijų salų, kurioje yra nuolatimių gyventojų.


Apibendrinant viską, ką pamatėme šiose salose, reikėtų akcentuoti, kad jų grožis dera su sunkiai apibūdinamu nerimu, su jų didybe ir krištoliniu tyrumu.

Kadangi Tailandas išsidėstęs regione, kur karštas oras (sausio mėn.temeratūra svyravo apie 31-33 laipsnius karščio) ir didelė oro drėgmė, tai apsunkina adaptaciją prie tokio karščio.
Tačiau augalams toks oras patinka, jie veši, žydi  įvairiaspalviais žiedais:








.

Mieste įrengta nemažai vietų, kur gyventojai ir svečiai gali pasimelsti, pamedituoti, uždegti smilkalą, palikti įvairių vaisių ir kitų valgių.dievams


Šiam regionui dar būdingi stiprūs atoslūgiai (jūra nusenka apie 2 m). Kai jūra kažkur dingsta, pakrantę užplūsta masė žmonių : vieni renka kriaukleles, kiti  - ant kranto išmestas žuvis arba jos gabalus, o treti sugeba rasti auksinių ir kitokių papuošalų, kuriuos kažkada pasiglemžė jūra.




Skrendant lėktuvu iš Tailando į Varšuvą porą valandų "kybojome" virš kalnų, kurie tęsiasi per Indijos, Pakistano, Armenijos ir kitų šalių teritorijas. Bet svarbiausia - galėjome gana ilgai grožėtis Ararato ir prie jo priglūdusio "Araračiuko" kalnais. Vaizdas, patikėkite, nepamirštamas.
Fotografuoti trukdė lėktuvo sparnas su keturiais galingais varikliais.

Štai taip atrodo Araratas

Kai kalnų vilkstinė baigiasi, po lėktuvo sparnu pasirodo Juodosios jūros pakrantė


1 komentaras:

  1. O aplankėte tik Phi-Phi salas? Galbūt dar ėmėte kokių turistinių kelionių? Esu girdėjusi, kad Tailandui pajusti reikia bent mėnesio... Bet jau čia, tikriausiai, būtų prabanga :) Mes planuojame keliauti 12 dienų, tačiau būtent keliauti. Norėjome pažintinės - kuo daugiau pamatyti per tas dienas, tad ėmėm tikrai su nemažai lankytinų vietų - https://www.travelplanet.lt/keliones/kelione-i-tailanda-smalsiems-azija-81 Labai patiko, kad bus ne vien gamta ir salos, bet ir vietiniai dalykai, kaip pavyzdžiui keisti turgūs - nesupratau, kuo jie ten keisti bus, bet vien jau tas pavadinimas mane intriguoja :)) Norisi patirti ir pamatyti kažką tokio, kas pakutentų smalsumą ir nustebintų.

    AtsakytiPanaikinti